מה זה עוף אורגני ומה היתרונות הבריאותיים שלו?

מה זה עוף אורגני ומה היתרונות הבריאותיים שלו?
עוף אורגני ובשר טבעי - למה חשוב לבחור בהם

עוף אורגני – מדוע חשוב לבחור בשר ועופות אורגניים?

בשר הוא חלק נכבד מהתפריט הישראלי ומככב כמנה עיקרית ברוב ימות השבוע, אם לא בכולם. כיום ניתן לרכוש בשר, אשר גדל בתנאים רגילים ותחת פיקוח של משרד הבריאות, וכן בשר ללא אנטיביוטיקה ועוף אורגני, אשר גדלים בתנאים פתוחים. מדוע חשוב לבחור בשר ועופות אורגניים, אם אכן ניתן הדבר?

עוף אורגני – הבחירה הבריאה

אנשים רבים, אשר צורכים בשר כחלק מהתזונה היומית שלהם מבינים, שהמעבר לתזונה אורגנית יטיב עם בריאותם. החיה גדלה בתנאי מרעה בשטח פתוח, נהנית מחיים רגועים ושלווים, ונשחטת כדת וכדין בבוא העת. 
חיות הגדלות במרעה פתוח, אינן מקבלות אנטיביוטיקה, ונהנות מבריאות רבה עוד בחייהן. בשר ללא אנטיביוטיקה בריא מאוד, ומכיל ויטמינים ומינרלים רבים, כך שהבוחרים בו נהנים ממנה בריאה ומזינה. 
חשוב לציין, שכל בשר ועוף המשווק בקצבית האחים אהרון נמצא תחת פיקוח משרד הבריאות וקיבל את אישורו לשיווק.

אולי יעניין אותך לקרוא גם המדריך השלם לעוף >> 

סיבות נוספות לצרוך עוף אורגני

מלבד הסיבה הבריאותית ישנן סיבות נוספות לצריכת בשר אורגני:

  • טבעי זה הכי הומני – עוף אורגני ללא אנטיביוטיקה גדל בסביבה טבעית, סביבה עם שטחי מראה, מקום לתנועה, ללא הצפיפות, המאפיינת את לולים רבים, שנמצאים תחת פיקוח של משרד הבריאות, עוף שגדל בסביבה טבעית, גדל בתנאים טובים יותר, ולכן ברוב המקרים טעמו משובח יותר. וזה בהחלט מקדם אותנו אל הסיבה השנייה.
  • הטעם – כידוע בנתחי עוף ובבקר ישנם ערכים תזונתיים ואנרגיה זמינה, שתורמת לבריאות ולתזונה היום יומית, אנו בקצבית "האחים אהרון" ממליצים לנסות את מבחר המוצרים ללא האנטיביוטיקה אשר משמרים את הערכים התזונתיים של הבשר ועשירים בטעם מהעבר!
  • כשאפשר, אז עדיף אורגני – יוקר המחיה בישראל אינו מאפשר לכל משפחה לצרוך בשר אורגני עקב תנאי הגידול המבוקרים, מרעים, שנבחרו בקפידה ואחוז התוצרת הנמוכה ביחס לשוק, מדובר בבשר, שמחירו יקר יותר 
    אך אם ניתן, בהחלט, שמומלץ לבחור באופציה בריאה, טבעית, שמשמרת את טעמי העבר, וכמובן בריאה מאוד לצריכה.

עובדות נוספות על בשר ועופות אורגניים

בשר ללא אנטיביוטיקה הוא לא רק בשר, שמקורו מחיות, שחיו במרעה פתוח, אלא גם כאשר מדובר על חיות, אשר ניזונו מתוצרת איכותית יותר, והדבר אכן ניכר בטעמו. הדבר אף נכון לגבי עוף אורגני, או עוף טבעי, שניזון ממזון טבעי ומלא ברעננות. עובדה מעניינת נוספת קשורה אל חובבי בשר אניני טעם, אשר יבדילו בין בשר אורגני לבשר, שגדל בתנאים סניטריים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, והם בהחלט מעידים על בשר ב"טעם של פעם" איכותי, טרי ומלא באנרגיה.